
Badania Hormonów
Choć większość badań laboratoryjnych wykonuje się na zlecenie lekarza, również samodzielnie powinniśmy kontrolować stan swojego zdrowia. Czasem samo sprawdzenie poziomu hormonów wystarczy, aby znaleźć przyczynę złego samopoczucia. Senność, wypadanie włosów i przybieranie na wadze mogą być skutkiem problemów z tarczycą. Aby się tego dowiedzieć, wystarczy zrobić badanie TSH, FT3 i FT4 z krwi.
- Aliquam tincidunt nisi vitae nulla molestie.
- Praesent convallis odio elementum tortor.
- Nunc molestie ex at nisi vehicula pellentesque.
- Cras id purus faucibus, euismod metus.
- Aenean et libero tincidunt, auctor urna.
- There are many variations of passages of Lorem.
- Ipsum available, but the majority have suffered.
- alteration in some form, by injected humour.
- randomised words which don't look.
- slightly believable. If you are going.
Jak przygotować się do badania?
Prawidłowe przygotowanie się do badania jest kluczem do prawidłowych wyników. Nieprzestrzeganie zasad skutkować może błędnymi wynikami nieadekwatnymi do stanu rzeczywistego.
Do jakich badań trzeba być bezwzględnie na czczo?
Bezwzględnie na czczo – co najmniej 10-12 godzin bez posiłku należy być do badania krwi na poziom: cukru prolaktyny żelaza całkowitej zdolności wiązania żelaza betaHCG borelioza przeciwciała IgG, IgM lipidogram (cholesterol, jego frakcje, trójglicerydy ) Można pić niesłodzone płyny. Jeżeli rano zjesz śniadanie, wynik badania będzie mało dokładny.
Do jakich badań nie trzeba być na czczo?
Nie trzeba być na czczo do wszystkich pozostałych badań, takich jak: poziom hormonów (poza prolaktyną), test na Helicobacter i inne czynniki zakaźne, hemoglobina glikowana, PSA i inne markery nowotworowe, ASO immunoglobuliny CRP grupa krwi antygeny HBs, HCV, HIV RF
Jak wygląda właściwe pobranie krwi?
Krew powinna być pobrana po kilkuminutowym odpoczynku. Taka procedura przygotowania pacjenta do badań pozwoli zapewnić prawidłową interpretacje wyników.