loading
Recepty online
Zamów receptę bez wychodzenia z domu!

Zamawianie recept przez Internet to wyjątkowo wygodna opcja zwłaszcza dla tych, którzy muszą cyklicznie wykupować przyjmowane na stałe leki. Zamiast umawiać się na wizytę, pozbawiając tym samym szansy konsultacji u lekarza innego Pacjenta, warto zdecydować się na zamówienie recept przez Internet!

Jak złożyć zamówienie na receptę online?

Oferujemy możliwość zamówienia recepty przez Internet, bez konieczności umawiania się na wizytę u internisty. Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz zamówienia.

Jakie dane są potrzebne do zamówienia?

Do prawidłowego wypisania recepty potrzebujemy numer pesel pacjenta, nazwę i dawkę leku jaki przyjmuje oraz liczbę opakowań.

Kto może odebrać receptę?

Receptę może odebrać jedynie osoba, dla której pacjent złożył i podpisał upoważnienie do odbioru recept.

Jakie leki mogę zamówić na receptę online?

Przy pomocy niniejszego formularza można zamawiać wyłącznie leki, które figurują w dokumentacji pacjenta zaznaczone przez lekarza jako leki stosowane stale. W celu zmiany leku lub zmiany dawki leku już stosowanego wymagana jest wizyt u lekarza. Jeśli liczba pozycji w tabeli jest nie wystarczająca, prosimy o wypełnienie formularza dla każdej recepty osobno.

Zamów e-receptę na Internetowym Koncie Pacjenta

Każda osoba uprawniona do korzystania ze świadczeń POZ ma możliwość wykorzystywania usługi e-recepty. Aby z niej skorzystać, trzeba w pierwszej kolejności wybrać przychodnię podstawowej opieki zdrowotnej, a także lekarza POZ, do którego będą trafiały wnioski o elektroniczną receptę

 

czytaj więcej

Warto przy tym podkreślić, że jest to możliwe nawet w przypadku leków przepisywanych przez lekarzy specjalistów (również przyjmujących w gabinetach prywatnych). Lekarz POZ w takim przypadku przejmuje funkcję swoistego koordynatora. 

Pamiętaj! E-receptę można zamówić tylko na lek, który jest przez pacjenta stale zażywany. Mowa zatem o medykamentach, które lekarz wcześniej zalecił po odpowiedniej diagnostyce. 

Jak zamówić lek online przez IKP? 

Zamówienie leku przez Internet z wykorzystaniem Internetowego Konta Pacjenta, jest bardzo proste, ale wymaga wykorzystania tzw. profilu zaufanego. Wystarczy po zalogowaniu skorzystać z zakładki „Recepty”. Następnie należy wybrać opcję „Moje recepty”, gdzie na liście pojawi się recepta, którą wystawił lekarz. Warto wiedzieć, że można odnaleźć ją również według placówki czy nazwiska lekarza. Pacjent może również po prostu wpisać nazwę leku. 

W kolejnym etapie wystarczy, że użytkownik zaznaczy kwadracik przy wybranym leku, który chce zamówić. Po określeniu wszystkich wymaganych medykamentów, wystarczy skorzystać z przycisku „Zamów receptę”, a następnie „Potwierdź”. Lista leków trafia od razu do wybranego lekarza POZ. 

Jak sprawdzić, że e-recepta jest w trakcie realizacji? 

Czas oczekiwania na wystawienie e-recepty jest stosunkowo krótki. Pacjent ma możliwość podglądu etapu realizacji zamówienia online na leki. W zakładce „Zamówione recepty” przy danym zleceniu może widnieć kropka:

  • zielona, czyli „Zaakceptowane”; 
  • czerwona – „Odrzucona” (należy się wtedy skontaktować z lekarzem – w IKP może być też wpisana przyczyna odmowy np. konieczność wykonania dodatkowego badania); 
  • żółta – „W weryfikacji”; 
  • niebieska, czyli „Wysłana” do przychodni POZ.

Jak otrzymywana jest e-recepta? 

E-recepta może być dostarczona zarówno na maila podanego przez pacjenta w IKP, jak i na numer telefoniczny w formie SMS. 

Zamów e-receptę przez formularz CM Sadyba! 

Pacjenci, którzy korzystają z opieki medycznej CM Sadyba w Warszawie, w tym z opieki koordynowanej oraz ze świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej, nie muszą logować się na IKP w celu złożenie zamówienia na e-receptę. Zachęcamy do korzystania z naszego formularza na stronie. Seniorzy, którzy nie korzystają z Internetu, mogą również składać zamówienia na receptę w recepcji – w takim przypadku wystarczy wypełnić specjalny druczek. 

Jak wygląda e-recepta online? 

Na elektronicznej recepcie umieszczone są zarówno dane pacjenta, jak i lekarza wystawiającego dokument. E-recepta zabezpieczona jest też czterocyfrowym kodem PIN. Pozostałymi danymi są: 

  • daty realizacji i wystawienia e-recepty, 
  • nazwa i ilości leku, 
  • opis jak przyjmować lek, 
  • informacja o dawkowaniu leku, 
  • informacja o ewentualnej refundacji. 

E-recepta zawiera zatem wszystkie elementy, które można znaleźć na tradycyjnej, papierowej recepcie przepisywanej przez lekarza POZ czy lekarzy specjalistów. 

Jakie są korzyści z e-recepty? 

E-recepta to przede wszystkim wygoda dla pacjentów takich przychodni POZ jak CM Sadyba w Warszawie. Kod do jej realizacji pacjent otrzymuje od razu po wystawieniu przez lekarza i to bez ryzyka, że farmaceuta nie odczyta prawidłowo nazwy leku. Nie można jej też zgubić i pozostaje ona w rejestrze IKP. Pacjent nie musi zatem prosić o ewentualne odpisy czy nie musi obawiać się utraty refundacji. 

Ponadto każdy lek przepisany na e-recepcie można nabyć w dowolnej aptece. Nie ma również przeciwwskazań do tego, by receptę zrealizował ktoś bliski – musi tylko podać numer PESEL pacjenta oraz 4-cyfrowy kod z e-recepty. Dużą zaletą elektronicznych recept jest też to, że w każdej chwili pacjent może sprawdzić na koncie IPK, jak przyjmować lek. Lekarz POZ ma bowiem obowiązek wskazać dawkowanie.

Zamów receptę
Formularz zamówienia
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
Pola wyboru
Skontaktuj się z nami

Zaplanuj wizytę i zadbaj o Swoje zdrowie już dziś!